Str.Główna
OGŁOSZENIA

 

            

                                      

Wycieczka do Warszawy 23.08.2012r.                                                                                                                        Gmina Miłosław                                                                                                                                                                                            1. Bednarek                                   Agnieszka                                                                                                                                                  2. Bednarek                                   Anna                                                                                                                                                        3. Bednarek                                   Lidia                                                                                                                                                         4. Broniarczyk                             Artur                                                                                                                                                           5. Broniarczyk                             Roma                                                                                                                                                         6. Broniarczyk                             Wiktoria                                                                                                                                                     7. Duszczak         .                       Mariusz                                                                                                                                                       8. Gorzelany                              Mateusz                                                                                                                                                        9. Gorzelany                               Łukasz                                                                                                                         10.Grygier                                  Agnieszka                                                                                                                                                  11. Janiszewski                           Oskar                                                                                                                                                         12. Kaczor                                   Mateusz                                                                                                                      13.Kaczor                                   Szymon                                                                                                                       14.Kamiennik                             Aleksandra                                                                                                                   15.Kosińska                               Małgorzata                                                                                                                   16.Kosińska                               Jagoda                                                                                                                         17.Kosiński                                Mateusz                                                                                                                                    18.Matuszak                              Tomasz                                                                                                                        19.Metler                                   Nikol                                                                                                                          20.Michalak                               Martyna                                                                                                                          21.Nowicka                               Anna                                                                                                                                                          22.Nowicka                               Magdalena                                                                                                                        23.Olejniczak                            Jaś                                                                                                                                                               24 Olejniczak                            Katarzyna                                                                                                                                                    25 Olejniczak                            Marysia                                                                                                                        26.Przybył                                 Sandra                                                                                                                       27.Ratajczak                              Maja                                                                                                                        28.Ratajczak                              Radosław                                                                                                                    29.Sajna                                    Błażej                                                                                                                            30.Sajna                                    Dawid                                                                                                                          31.Skrobała                               Teresa                                                                                                                             32.Stanisławski                         Szymon                                                                                                                          33.Staszak                                 Anna                                                                                                                            34.Staszak                                  Barbara                                                                                                                        35.Staszak                                  Dominika                                                                                                                      36.Staszak                                  Rafał                                                                                                                           37.Stefaniak                               Weronka                                                                                                                        38.Stefaniak                                Wiktoria                                                                                                                    39.Surdyk                                   Krystian                                                                                                                                  40.Szymańska                            Wiktoria                                                                                                                     41.Szwat                                    Jakub                                                                                                                            42.Tabaczka                               Filip                                                                                                                             43.Tyl                                         Klaudia                                                                                                                                44.Walkowiak                            Szymon                                                                                                                        45.Warczyglowa                        Adam                                                                                                                            46.Woźniak                                Dorota                                                                                                                         47.Woźniak                                Piotr                                                                                                                                              48.Stanisławski Lech – kierownik wycieczki zezwolenie nr 01/2008 --wyjazd z rynku w Miłosławiu 23.08.2012r. godz. 4.00

  UWAGA!!!!!!                                                                                                                                                                                           W sobotę 21 stycznia 2012r. na godzinę 10.00, zapraszamy wszystkie dzieci z Nowej Wsi Podgórnej w raz z rodzicami do świetlicy na Spotkanie Noworoczne.                     Sołtys i Rada Sołecka

 

 

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga!!!                                                                                                                                                                W niedzielę 25.09.2011r.o godz.19.00                                        zapraszamy  mieszkańców Nowej Wsi Podgórnej na Zebranie Wiejskie.                        tematem zebrania będzie:                                                                                                   zatwierdzenie przez społeczność Nowej Wsi Podgórnej                                                                    Funduszu Sołeckiego na 2012r.                                                                     Obecność ewidencjonowana będzie listą obecności, z własnoręcznym podpisem.

 

 

 

                  Plon niesiemy Plon

                                =========================

       W sobotę 10.09.2011r.o godz.18.00                                zapraszamy wszystkich mieszkańców                                                                                                                                                                     Nowej                                                                                                                                                        Nowej Wsi Podgórnej na DOŻYNKI Wiejskie.      

 -18.00 msza przy świetlicy,

-19.00 zabawa dożynkowa.

                                                                Sołtys i Rada Sołecka

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      -                                                                                                                                        Wycieczka do Tropical  Islands pod Berlinem,                                                                                      termin wyjazdu: poniedziałek 22 sierpień 2011r.       

-proponowany program wycieczki:                                                                                                                                                      - wyjazd autokaru z rynku w Miłosławiu o godz.3.30 rano,                                                                                                               - jesteśmy na miejscu około 9.00,                                                                                                                                                         - 11 godzin, od 9.00 do 20.00 bawimy się pod palmami,                                                                                                                     - powrót do Miłosławia około 2.00 w nocy.                                                                                       

Cena od jednej osoby  wynosi:                                                                                                                                                             -wstęp dzieci      -10Euro,  ( 42zł + autobus-62,00=104,00)                                                                                                          -wstęp dorośli -24,5Euro, ( 103zł + autobus-62,00=165,00)                                                                                                       - autobus: 880km w obydwie strony x 3,50zł za km=3080zł : przez 50 osób    =62,00zł                                                ......................................................................................................................................................

Dzieci, młodzież także dorośli, zobowiązani są posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport a te  które nie jadą z rodzicami poniższe oświadczenie,    również jedno z rodziców jadące z dzieckiem czy dziećmi, ma obowiązek posiadania przy sobie zgody drugiego rodzica.

                            

Trasa przejazdu autobusu:                                                                                                                                                              -skrzyżowanie Krzykosy około godz. 2.55- Orzechowo dworzec kolejowy około godz. 3.05, Czeszewo koło klubu około godz. 3.15,  Miłosław rynek godz. 3.25.  Wyjazd po sprawdzeniu listy obecności i posiadania dowodów osobistych o godz.3.35.

Lista uczestników wycieczki do Tropical  Islands:                                                                                                                                           1)              Mirosław                  Mokracki          dorosła                                                                                                                                   2)              Anna                        Mokracka         dorosła                                                                                                                                     3)             Weronika                  Mokracka                                                                                                                                                        4)              Szymon                    Stanisławski                                                                                                                                                   5)              Krzysztof                 Stanisławski                                                                                                                                                  6)              Tomasz                    Stanisławski                                                                                                                                                    7)              Patryk                     Woźniak                                                                                                                                                        8)              Kamil                      Jędraszak                                                                                                                                                      9)               Mateusz                  Gorzelany                                                                                                                                                      10)             Łukasz                    Gorzelany                                                                                                                                                      11)            Justyna                    Gorzelana            dorosła                                                                                                                                  12)             Marek                    Gorzelany              dorosła                                                                                                                                13)             Agnieszka               Grygier                                                                                                                                                         14)              Irena                      Grygier               dorosła                                                                                                                                 15)             Damian                   Fochman                                                                                                                                                      16)             Magdalena              Fochman                dorosła                                                                                                                             17)             Beata                      Korycka               dorosła                                                                                                                               18)             Dariusz                    Korycki              dorosła                                                                                                                               19)             Zuzanna                   Korycka                                                                                                                                                     20)             Arleta                      Torzewska          dorosła                                                                                                                                 21)             Agnieszka               Torzewska                                                                                                                                                    22)              Marika                   Ratajczak                                                                                                                                                         23)             Oliwia                    Kwiatkowska                                                                                                                                                  24)             Łukasz                    Szafrański           dorosła                                                                                                                                  25)             Dawid                     Szafrański                                                                                                                                                      26)              Kamil                     Szafrański                                                                                                                                                     27)             Wiktoria                  Kibil                                                                                                                                                         28)              Małgorzata             Maciejewska      dorosła                                                                                                                                 29)             Arkadiusz                Maciejewski                                                                                                                                                  30)             Adam                      Maciejewski                                                                                                                                                   31)           Julianna                   Maciejewska                                                                                                                                                    32)              Maja                      Ciemniewska                                                                                                                                                  33)             Sławomir                Grobelny             dorosła                                                                                                                                 34)             Julita                       Grobelna             dorosła                                                                                                                              35)             Maria                      Grobelna                                                                                                                                                     36)              Monika                  Serbinowska       dorosła                                                                                                                                 37)              Adrian                   Serbinowski                                                                                                                                                  38)              Wioletta                 Karaban              dorosła                                                                                                                                 39)   Aneta, Magdalena             Karaban                                                                                                                                                         40)              Barbara                  Urbaniak           dorosła                                                                                                                                   41)              Adam                     Urbaniak           dorosła                                                                                                                                42)              Wanda                    Nater                dorosła                                                                                                                                43)              Izabela                    Wałęsiak           dorosła                                                                                                                                 44)              Maciej                    Wałęsiak                                                                                                                                                       45)              Kacper                   Wałęsiak                                                                                                                                                        46)              Jakub                      Sztuka                                                                                                                                                          47)              Patryk                     Sztuka                                                                                                                                                        48)              Rafał                       Pańczak                                                                                                                                                        49)              Eryk                       Trawiński                                                                                                                                                     50)kierownik wycieczki uprawnienie Nr 01/2008,  Lech Stanisławski -dorosła --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  

                                

                          

 

 

                            O G Ł O S Z E N I E
Podaje się do publicznej wiadomości, że w środę 12 lipca  2011 r.
o godz. 12.00 w samo południe, w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Miłosławiu odbędzie się         X  sesja  Rady  Miejskiej w Miłosławiu.                  

                       

 

 

 

                          O G Ł O S Z E N I E
Podaje się do publicznej wiadomości, że w środę 29 czerwca  2011 r.
o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Miłosławiu odbędzie się  IX  sesja                       Rady  Miejskiej w Miłosławiu.                  

                  

 

Na wtorek, 28 czerwca 2011r. na godzinę 19.00, dzień przed IX sesją Rady Miejskiej  w Miłosławiu, zwołuję  w świetlicy, posiedzenie Rady Sołeckiej naszej Wsi.                -tematem posiedzenia będzie:                                                                                                                -aktualna sytuacja na Wsi i ewentualne potrzeby mieszkańców,                                                              -racjonalne wykorzystanie środków finansowych, otrzymanych na wyposażenie zaplecza kuchennego naszej świetlicy,                                                                                                                                    -fundusz sołecki od nowego roku, 

 

       

W środę 16 czerwca 2011r. o godz. 10.00, w sali narad Urzędu Gminy w Miłosławiu,                    odbędzie się narada sołtysów.

               

 

       0d 6.00 rano w środę, 15czerwca 2011r. prom po przeszło miesięcznej przerwie, znów wrócił do służby na rzece Warcie. Kursuje ogólnodostępnie.

 

 

W piątek 10 czerwca 2011r. o godz. 19.00, w świetlicy wiejskiej naszej Wsi,                                         odbędzie się zebranie, w sprawie wykorzystania budynków gospodarskich po byłym PGR-e                     na składowanie odpadów plastikowych.

 

  

 

 

  W czwartek 9czerwca 2011r. o godz. 18.15, w sali narad Urzędu Gminy w Miłosławiu,                   odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty i Spraw Socjalnych,                                                 temat:                                                                                                                                                -organizacja wypoczynku letniego na terenie Gminy Miłosław,                                                             -reorganizacja Miłosławskiego Centrum Kultury.

                         

 

 

           Dzień dziecka  w Nowej Wsi Podgórnej

     Rada Sołecka, zaprasza dzieci, młodzież  i rodziców                                              na wspólną imprezę świetlicowo- plenerową,                                                              w niedzielę 5czerwca 2011r. od godz.14 do 18.00.                                            Program imprezy:                                                                                                                                  1) konkurs rysunkowytemat wiosna,                                                                                                  2) otwarty turniej tenisa stołowego na dwa stoły,                                                                                   3) strzelanie z wiatrówek do celu i do tarcz,                                                                                           4) bieg  dookoła placu przy świetlicy,,                                                                                                  5) skok w dal,                                                                                                                                       6) konkurs suchego wędkowania,

 

 

 

                         O G Ł O S Z E N I E
Podaje się do publicznej wiadomości, że we wtorek  31 maja  2011 r.
o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Miłosławiu odbędzie się  VIII sesja                         Rady  Miejskiej w Miłosławiu.                  

 

 

W poniedziałek, 30 maja 2011r. godzina 17.30, dzień przed VIII sesją Rady Miejskiej  w Miłosławiu, zwołuję w świetlicy,  posiedzenie Rady Sołeckiej naszej Wsi.                Tematem posiedzenia będzie, omówienie ogólnej sytuacji i potrzeb Wsi.

                                                                                         sołtys Lech Stanisławski

 

 

 

    

       W niedzielę  15.05.2011r. od godz. 18.00 do 19.00, na świetlicy, będzie zbierany  podatek,           za II kwartał 2011r.  

 

 

W czwartek 12 maja o godz. 18.00, odbędzie się w świetlicy, pierwsze po wyborach sołeckich, zwołane przez Sołtysa, posiedzenie Rady Sołeckiej.

 

 

 

 

 

 

W piątek 6 maja 2011r. o godzinie 18.30, w świetlicy wiejskiej, odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze.                                                                                     Na 107 mieszkańców Nowej Wsi Podgórnej, uprawnionych do głosowania, przybyło na zebranie 52. Wybrano na sołtysa na drugą kadencję Lecha Stanisławskiego, głosami   36  za 15 przeciw.  Do rady sołeckiej wybrani zostali: Emilia Walczak, Andrzej Dzierla, Ryszard Kaczmarczyk i Jerzy Walczak.          

 

 

              

 

 

 

                          O G Ł O S Z E N I E
Podaje się do publicznej wiadomości, że we wtorek  28 kwietnia  2011 r.
o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Miłosławiu odbędzie się  VII sesja                         Rady  Miejskiej w Miłosławiu.                  

 

                

 

 

                     O G Ł O S Z E N I E
Podaje się do publicznej wiadomości, że we wtorek  29 marca  2011 r.
o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Miłosławiu odbędzie się  VI sesja                         Rady  Miejskiej w Miłosławiu.                                                                                                                
----------------------------------------------------

 

Od piątku 11.03.2011r. prom czynny ogólnodostępnie.

 

 

                  O G Ł O S Z E N I E
Podaje się do publicznej wiadomości, że w  poniedziałek  29 lutego  2011 r.
o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Miłosławiu odbędzie się  V sesja                         Rady  Miejskiej w Miłosławiu.                                                                                                                
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Zarząd Zakładu Przetwórstwa  Owocowo — Warzywnego w Środzie Wlkp. Sp. z oo.
informuje o możliwości zawarcia kontraktów na
dostawy następujących warzyw:
-pora,
-kalafiora,                                                                                                                                                  -brokuła,
-szpinaku,
-pomidora na kostkę,
-fasolki zielonej,
-cebuli białej,
-truskawki.
. Przedłożona oferta kontraktacji dostaw wymienionych warzyw daje podstawę do
zbudowania alternatywnego źródła dochodu dla gospodarstw rolnych.

·O wszelkie informacje prosimy zwracać się pod numer kontaktowy 61 2866300, lub 61 2866400, tel. kom. 694 702 620.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 


       28.01.2011 r.

Szanowni Państwo!

Fundacja ,,Tutaj Warto" ma przyjemność poinformować Państwa, iż w terminie od 1.02.2011 r. — 30.04.2011 r. na terenie powiatu wrzesińskiego realizowany będzie projekt pn. "Komputer i Internet naszym oknem na świat."
Projekt finansowany jest ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.5.
Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W ramach projektu prowadzony będzie kurs obsługi komputera i Internetu dla osób zatrudnionych i nieaktywnych zawodowo, zamieszkałych na obszarach wiejskich powiatu wrzesińskiego.
Kurs prowadzony będzie w grupach 10 - osobowych w Kołaczkowie, Miłosławiu, Nekli i w Pyzdrach.
Projekt skierowany jest do osób powyżej 45 roku życia.

W razie pytań proszę o kontakt.                                                                                                        Fundacja ,,Tutaj Warto", nr tel. 63 27 67 270 lub 61 640 45 08.                                                             Email: gcipyzdry@op.pl,   lub  magdalena.niechcielska@wrzesnia.powiat.pl
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                   

                                                                                                                                                                                               

tel. 61 847 84 80
Wielkopolska                                                                                                                  tel. 61 846 44 67
Izba                                                                                                                                 tel. 61 846 4405 Rolnicza                                                                                                                    e-maiI:wir@wir.0rg,pl
                                                                                                                           internet: 1.wvw.wir.0rg.pI
                                  Informator na temat wyborów do Izby Rolniczej
Szanowni Państwo!
Drodzy Rolnicy

W niniejszym piśmie, pragnę Państwu przekazać kilka najważniejszych informacji na temat wyborów do izb rolniczych, które zgodnie z uchwalą nr 9/2010 Krajowej Rady Izb Rolniczych z 1 grudnie 2010 r. zostały zarządzone na niedziele, 3kwietnia 2011 r.
Podstawę prawną działalność  samorządu rolniczego w Polsce stanowi ustawa z dnia 14 grudnia1995 r. o izbach rolniczych (Dz.U. nr 101 poz. 927 z 2002 r. z póz. zm.). Izby są rolniczym samorządem zawodowym, działającym na rzecz rozwiązywania problemów rolnictwa i reprezentującym interesy zrzeszonych w nim podmiotów.
Wybory do walnego zgromadzenia Wielkopolskiej Izby Rolniczej są dwustopniowe. W pierwszym etapie z każdej gminy wybierani są dwaj delegaci (lub jeden, jeżeli obszar użytków rolnych gminy nie przekracza 4 tys. ha). Wybrani delegaci wchodzą w skład tzw. Rady Powiatowej, która - na swym pierwszym posiedzeniu - wybiera spośród siebie Przewodniczącego i Delegata. Te dwie osoby wchodzą w skład nowego Walnego Zgromadzenia Izby, którego kadencja trwa 4 lata.
Czynne i bierne prawo wyborcze w wyborach powszechnego samorządu rolniczego mają członkowie Izby, którymi są: podatnicy podatku rolnego, podatnicy podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadających w nich wkłady gruntowe. ·
W wyborach do samorządu rolniczego, okręgiem wyborczym jest gmina, w związku z tym w Wielkopolsce utworzono 226 okręgów wyborczych. W 200 okręgach o powierzchni użytków rolnych ponad 4 tys. ha, wybranych zostanie po 2 delegatów, zaś w 26 okręgach o powierzchni użytków
rolnych do 4 tys. ha, wybrany zostanie 1 delegat. Do obsadzenia w radach powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej jest zatem aż 426 mandatów.
Za pośrednictwem izby rolniczej, wybrani delegaci mają wpływ, m.in. na:
· rozwiązywanie zgłaszanych przez rolników problemów,
· projekty aktów prawnych z zakresu produkcji rolniczej i rynku rolnego, poprzez ich opiniowanie,
· poprawę sytuacji ekonomicznej w rolnictwie i warunków życia na wsi,
· kształt edukacji i doradztwa rolniczego oraz podnoszenie kwalifikacji osób pracujących w rolnictwie,
· współpracę z polskimi i zagranicznymi organizacjami producentów rolnych,
· poprawę stanu środowiska przyrodniczego i zdrowia mieszkańców wsi,
· ochronę dziedzictwa kulturowego w regionie.
Odezwa Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej:
Kolego Rolniku
Nie zmarnuj możliwości wpływu na ważkie dla Ciebie sprawy!
Weź udział w wyborach do Izby Rolniczej!
Swym zaufaniem obdarz najlepszych!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       
                            WODR w Poznaniu,  Z D we Wrześni
                                   zaprasza na szkolenie rolnicze
                                     W dniu 26.01.2011r.
                            w Sali UG w Miłosławiu o godz. 10.00
                                           na                                                                                                                   1. Efektywne nawożenie zbóż a wysokość
        plonu i jakość ziarna- Piotr Kujawa WODR Poznań
2. Zasada wzajemnej zgodności w
        gospodarstwie rolnym —Mariola
           Piotrowska WODR Poznań
                             Serdecznie zapraszamy wszystkich
                             Producentów Rolnych

-------------------------------------------------------------------------------------------
 

            Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
              Powiatowy Zespół Doradczy we Wrześni
                                  zaprasza na:

                      Kurs  z ochrony  roślin
                  dniach 27.01.2011- 28.01.2011 r.
                         dla osób stosujących ,
            środki ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy

Miejsce realizacji — Gospodarstwo Szkolne w Bierzglinku  początek  godz.. 8:00

                        Przypominamy, że posiadane przez rolników
               zaświadczenia są ważne przez okres 5 lat.                                                                                     Wymagany będzie- numer PESEL i NIP.

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie telefoniczne lub kontakt osobisty
tel. 061 4360-788, WODR we Wrześni, ul, Kaliska 1.
------------------------------------------------------------------------------------------------
 

                                                                              Miłosław, 17.01.2011 r.

                                   O G Ł O S Z E N I E
Podaje się do publicznej wiadomości, Ze w czwartek 27 stycznia 2011 r.
o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Miłosławiu odbędzie się  IV sesja                         Rady  Miejskiej w Miłosławiu.                                                                                                                 Tematem sesji będzie uchwalenie budżetu Gminy Miłosław na 2011r.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


                            WODR w Poznaniu
                   Zespół Doradczy w powiecie Wrzesińskim
                              zaprasza na
                     wyjazd autokarowy
                  na XIV Międzynarodowe Targi ,,Ferma Świń i Drobiu" 
           oraz Targi Energii Odnawialnej w dniu 28 stycznia 2011 roku (piątek) 
                    Wyjazd  godzinie 8.45
            (z parkingu przy dawnym sklepie całodobowym na ul. Opieszyn)
          Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem ODR na Kaliskiej 1-telef. 61 43 60 788 ‘ F
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Od niedzieli 15.11.2010r. prom z powodu zbyt -wysokiego stanu wody w rzece nie kursuje.         


 

 

           W piątek 5.11.2010r.o godz.18.00,

zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowej Wsi Podgórnej do świetlicy,     na spotkanie przedwyborcze z kandydatem na burmistrza,     Zbigniewem  Skikiewiczem.               

 

                                

     UWAGA WYCIECZKA                                                                                         Wycieczka do Tropikalnej Krainy.

14 lipca 2010r. Urząd Miasta i Gminy Miłosław, organizuje dla uczniów placówek oświatowych Gminy Miłosław, wakacyjną wycieczkę do TROPIKALNEJ KRAINY,    (Tropikal Islands),            położonej 60km na południe od Berlina.                                                                                                                                                                                             Koszt wycieczki 22Euro od osoby,                                                                                                          -każdy uczestnik wycieczki musi posiadać dowód osobisty lub paszport,                                           program wycieczki:                                                                                                                                                                                                              -wyjazd autokaru z rynku w Miłosławiu o godz.3.30 rano,                                                                                                                    - jesteśmy na miejscu około  9.00,  9.00,                                                                                                                                                   -11 godzin, od 9.00 do 20.00 bawimy się palmami,                                                                                                                                  - powrót do Miłosławia około 2.00 w nocy.                                                                                                                                   Osoba odpowiedzialna- kierownik wycieczki (upraw. kierownika wycieczek nr.01/2008)                                                 Lech Stanisławski 62-320 Nowa Wieś Podgórna 8 tel. 504494550,  email: stanislawskilech@wp.pl.                              lista zgłoszonych dzieci i opiekunów na wyjazd:                                                                                                   -Chlebowo                                                                                                                                                                     1. opiekunka -Dorota                 Kaszuba                                                                                                                                            2.                   Katarzyna            Kaszuba                                                                                                                                                  3.                   Monika                Kaszuba                                                                                                                                         4                    Roksana              Sikora                                                                                                                                              5.                   Weronika             Purgał                                                                                                                                                      6.                   Klaudia                Kupś                                                                                                                                                                 -Mikuszewo                                                                                                                                                                                 6.                   Roksana             Orzechowska                                                                                                                                              7.                   Bartosz               Orzechowski                                                                                                                                                        -Książno                                                                                                                                                                                              9.opiekunka  Henryka                 Tabaczka                                                                                                                                                   10.                   Filip                 Tabaczka                                                                                                                                                          11.opiekunka   Justyna             Gorzelana                                                                                                                                                        12.                  Mateusz            Gorzelany                                                                                                                                     13.                 Łukasz                Gorzelany                                                                                                                                           14.                 Agnieszka           Grygier                                                                                                                                               15.                 Weronika            Stefaniak                                                                                               16.opiekunka  Maria                 Stefaniak                                                                                                                                                        -Nowa Wieś Podgórna                                                                                                                                                          17.opiekunka     Ewa                    Stanisławska                                                                                                                                                   18.                  Szymon               Stanisławski                                                                                                                                            19.                  Artur                   Broniarczyk                                                                                                                                     20.                  Jakub                  Guzek                                                                                                                                                21.                  Kamil                 Jędraszak                                                                                                                                                    22.                  Grzegorz              Dzierla                                                                                                                                                       23.                  Adam                  Olejniczak                                                                                                                                            24.                  Dawid                 Młodzikowski                                                                                                                                        25.                  Norbert                Młodzikowski                                                                                                                                                    -Miłosław                                                                                                                                                                           26.                  Kasia               Woźnica                                                                                                                                            27.                  Julia                 Gibowska                                                                                                                                           28.                  Paula                Kuźniarek                                                                                                                                           29.                  Jakub               Kuźniarek                                                                                                                                                  30.                  Wiktoria            Kibil                                                                                                                                                             31.opiekunka     Anna                Szelejewska                                                                                                                                      32.                  Kacper              Szelejewski                                                                                                                                             33.                  Piotr                 Pruchniewicz                                                                                                                                          34.                  Krzysztof           Pruchniewicz                                                                                                                                                        35. opiekun      Marek               Pruchniewicz                                                                                                                                                         -Orzechowo                                                                                                                                                                           36.                 Oliwia               Kwiatkowska                                                                                                                                                  37.                 Edyta                Szelejewska                                                                                                                                                            -Pałczyn                                                                                                                                                                           38.                  Agnieszka            Prajs                                                                                                                                                 39.                  Michał                 Stachowiak                                                                                                                                                        -SKOTNIKI                                                                                                                                                                   40.             Martyna                  Gratkowska                                                                                                                                                   41.              Anna                      Studniarz                                                                                                                                              42.              Łukasz                   Studniarz                                                                                                                                             43.              Klaudia                  Sztuka                                                                                                                                          -Biechowo                                                                                                                                                                          44.                      Lidia                Bednarek                                                                                                                                     45.                      Klaudia           Grzegorczyk                                                                                                                                      46.                      Mateusz          Drzewiecki                                                                                                                                           47.                      Łukasz            Drzewiecki                                                                                                                         48.                      Zuzanna          Szczepańska                                                                                                                       49.                      Michał            Miernik                                                                                                                                                        50. kierownik wycieczki Lech    Stanisławski                                                                                         Listę sporządził   Lech Stanisławski  kierownik wycieczki

 

 

 

 

 

 

 

 

                     UWAGA!!!!!!!    

15.03.2010r. w poniedziałek od godzinie 17.00 do 19.00 zbierany będzie na świetlicy podatek za I-wszy kwartał 2010roku.    Można również zapłacić w każdej chwili u sołtysa w domu.

                   

 

UWAGA SENIORZY z Nowej Wsi Podgórnej!!!!!!!

W dniu  25lutego 2010r. w czwartek,  planowany był  wyjazd do opery Poznańskiej na spektakl Stanisława Moniuszki HALKA. Niestety z powodu braku chętnych, ( zgłosiło się tylko osiem osób) wyjazd  zostaje odwołany . Następny wyjazd proponuję w kwietniu do operetki poznańskiej. Chętnych zapraszam do zgłaszania się.

 

 

 

 

UWAGA!!!!

W środę 30.12.2009r. o godz.16.00, odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Gminy  Miłosław,  XXIX sesja Rady Miejskiej  w Miłosławiu.

 

        

 

           

 

                      UWAGA- wycieczka dla dzieci!!!!!!!!!!!

W niedzielę 20.12.2009r. wraz  z  Ośrodkiem  Hipoterapii  w  Czeszewie,  w ramach funduszu FIO, organizuję całkowicie darmową wycieczkę, dla wszystkich chętnych  dzieci, z Nowej Wsi Podgórnej i okolic, chodzących do Szkoły Podstawowej. Wyjeżdżamy do Szreniawy na warsztaty choinkowe: będziemy malować bombki i kleić ozdoby choinkowe. Wyjazd autokaru z przystanku na Amcie  o godz. 9.00 powrót około 15-tej.                                                                                                               Lista dzieci wyjeżdżających wycieczkę:                                                                                 -Ania i Kasia       Banaszak                                                                                                                                                                          - Wiktoria        Broniarczyk                                                                                                                                                                         - Bartek i Norbert  Młodzikowski                                                                                                                                                               - Marysia  i Adaś Olejniczak                                                                                                                                                                       - Kalina                  Staszak                                                                                                                                                                            - Szymon               Stanisławski                                                                                                                                                                    - Natalia                Talarczyk                                                                                                                                                                         - Piotrek i Patryk  Wożniak                                                                                                                                                                          - opiekunem grupy jest Lech Stanisławski

                                                            sołtys Lech Stanisławski

                                   

 

 

 

                    UWAGA!!!!

We wtorek 24.11.2009r. o godz.16.00, odbędzie się w Miłosławskim Centrum Kultury w Miłosławiu,   XXVIII sesja Rady Miejskiej  w Miłosławiu.

 

    

                                                      UWAGA!!!!!!

16 listopada 2009r. w poniedziałek,                                                                            od godz. 18.00 do 19.00 w świetlicy będzie zbierany podatek za IV-kwartał 2009r.                                                                                                                       Można również w każdej chwili zapłacić w domu sołtysa.                                                                                                                 Pamiętajmy, płacenie podatku w urzędzie Gminy, to odbieranie naszej Wsi 5% dochodu.

 

            

      

                                          UWAGA!!!!

              UWAGA!!!!                                     UWAGA!!!!

Zaginął  piesek- koker spaniel -2,5letnia suczka,  cała ruda, z kosmykiem jaśniejszej jakby tlenionej sierści na głowie, z krótkim obciętym ogonem. Wabi się RUDA.                         Syn dostał ją na urodziny, bardzo przeżywa jej zaginięcie.                                           Może ktoś ją widział, lub wie co się z nią teraz dzieje.                                               Bardzo prosimy o wiadomość telef. 504494550, 614378196 lub bezpośrednio do domu: Nowa Wieś Podgórna 8(sołtys).

 

 

 

 

 

                     

                                UWAGA!!!!

Szkolenie opiekunów koloni i półkolonii przekładamy na bliżej nieokreślony okres. Zorganizowanie tegoż szkolenia, uzależnione jest od zdobycia funduszy na choć częściowe pokrycie   wysokich jego kosztów. Potrzebne jest co najmniej 2000zł., po to by zminimalizować opłatę własną każdego uczestnika szkolenia do 50zł..  Całościowo trzeba by zapłacić 120zł. od osoby.                                                                            Są szanse zdobycia  tej sumy jeszcze w październiku tego roku,  albo dopiero luty-marzec przyszłego.

 

         

                                  

 

                                       UWAGA!!!!

 

 

 

 

 

 

Pod koniec września 2009r. w Centrum Kultury w Miłosławiu, zorganizowane będzie szkolenie opiekunów koloni i półkolonii.       

Wszyscy chętni uzyskania kwalifikacji opiekuna/opiekunki z gminy Miłosław i gmin ościennych, proszeni są o  zgłaszanie się                                                                                                                                          -w Urzędzie Gminy Miłosław do pani Grajek telef. 061 4383755,                                                               -lub bezpośrednio do organizatora szkolenia,  sołtysa Nowej Wsi Podgórnej                                       Lecha Stanisławskiego,  telef. 504494550.                                                                       

Uzyskanie tych kwalifikacji, uprawnia do zatrudnienia się jako wykwalifikowany wychowawca, na organizowanych w całej Polsce koloniach i półkoloniach.

 

 

          

                    UWAGA!!!!! 

14 i 15 września 2009r. od godz. 18.00 do 19.00 w świetlicy będzie zbierany podatek za III-kwartał 2009r.                             

Można również w każdej chwili w domu sołtysa.                                               

Pamiętajmy, płacenie podatku w urzędzie Gminy, to odbieranie naszej Wsi 5% dochodu.

 

         

 

 

                    UWAGA!!!!

 

W piątek 4.09.2009r. 0 godz.16.00, odbędzie się w Miłosławskim Centrum Kultury w Miłosławiu,   XXVI sesja Rady Miejskiej  w Miłosławiu.

 

 

 

 

Wykaz dzieci zgłoszonych przez Sołectwa na

wycieczkę do Gniezna w okresie wakacji letnich 2009r.                                         

 

W piątek 14 sierpnia 2009r. wycieczka do Gniezna                                                                                             Wyjazd z rynku w  Miłosławiu  godz. 10.45      

Białe Piątkowo                                                                                                                                          Marta Melewska                                                                                                                                 Jagoda Łyskawa                                                                                                                   SandraWoźniak                                                                                                                                          Karolina Durczak                                                                                                                                   Julia Mencel

 

Biechowo                                                                                                                 Marieta Waszak                                                                                                        Karina Kryszczunas                                                                                                   Dżejsika  Stachowska

 

Bugaj                                                                                                                                                     Magdalena Wizła                                                                                                                                    Kinga Pawlak                                                                                                                                   Martyna Pawlak                                                                                                                                   

 

Chlebowo                                                                                                                                                Iwona Kubacka                                                                                                                                  Anna Wawrzyniak                                                                                                                                     Jakub Andrzejewski                                                                                                                              Arkadiusz Andrzejewski                                                                                                                      Klaudia Kubś                                                                                                                                  Weronika Kubś

 

Gorzyce                                                                                                                       Julita Sawicka                                                                                                           Paulina Per                                                                                                             Daria Witasik        

 

Kozubiec                                                                                                                  opiekunka  pani Agnieszka Sztuka                                                                          Oliwia Sztuka                                                                                                          Martyna Filipiak                                                                                                         Monika  Wizła                                                                                                     Anita Rydlewska                                                                                       

 

Skotniki                                                                                                                   Patryk    Sztuka                                                                                                       Klaudia  Sztuka                                                                                                  Jakub     Sztuka                                                                                                   Paulina  Sobczak                                                                                                  Tomasz   Sobczak                                                                                                         Magda   Korcz                                                                                                   Michał   Nowak                                                                                                           Vanesa   Matuszak                                                                                                     Roman   Zawiślak                                                                                                     Martyna Gratkowska                                                                                                   Anna      Studniarz                                                                                                  Łukasz   Studniarz

 

Mikuszewo                                                                                                             Faustyna Nowicka                                                                                                     Ania       Nowicka                                                                                                     

 

Nowa Wieś Podgórna                                                                                               opiekunka  Ewa Stanisławska                                                                                 Szymon  Stanisławski                                                                                                   Jakub   Guzek                                                                                                      Adam  Guzek                                                                                                               Grzegorz  Dzierla                                                                                                     Mateusz   Węgrzynek                                                                                        

 

Książno                                                                                                                        opiekunka-                                                                                                                 pani Irena Grygier                                                                                                      Agnieszka Grygier                                                                                               Kinga      Grygier                                                                                                   Mateusz   Gorzelany                                                                                                  Łukasz    Gorzelany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                             UWAGA                         

 

W sobotę  25.07.2009r.  o godz. 18.30 w świetlicy odbędzie się zebranie wiejskie wszystkich mieszkańców Nowej Wsi Podgórnej.                                                                                                                                                Cel zebrania to przyjęcie Planu Odnowy naszej Wsi.    Przyjęcie tego Planu przez zebranie wiejskie, jest warunkiem otrzymania dotacji unijnych.                                

                                                          serdecznie wszystkich zapraszam   Sołtys

                                      

 

 

 

 

W poniedziałek 13 lipca 2009r. wycieczka do Poznania                                                                                             Wyjazd z rynku w  Miłosławiu  godz. 10.45                                                                   

Białe Piątkowo                                                                                                          1. Marcin  Surdyk                                                                                                     2.PatrykFrala                                                                                                                       3.RobertMencel                                                                                                                          4. Marta  Matuszewska                                                                                                5.Karolina  Matuszewska                                                                                        6.Agnieszka  Kwiatkowska                                                                                           7. Tomasz  Leszka

Biechowo                                                                                                              

8.Mateusz Kryszczunas                                                                                                9.Mateusz Drzewiecki                                                                                               10.Tomasz Sommerfeld

                                                                                                                                                                                                                                            

Bugaj                                                                                                                            -11.SylwiaPrzybylska                                                                                                     12.Jagoda  Simińska                                                                                                    13.AndrzelikaJaniszewska                                                                                              

Gorzyce                                                                                                              14.JulitaSawicka                                                                                                           15.Paulina Per                                                                                             16.Tomasz Drożdżyński          

 

Kębłowo                                                                                                             17.Magdalena Napierała                                                                                           18.Weronika  Napierała                                                                                               19.Karolina  Napierała                                                                                               20.Ewelina  Napierała                                                                                               21.Anna     Wędrowicz                                                                                        22.Mateusz   Filipiak                                                                                                23.Jakub     Cieśliński                                                                                                24.Karolina  Przybył                                                                                                   25.Karolina  Surdyk                                                                                                     26.Mateusz  Stasiak                                                                                                  27.Szymon  Walkowiak                                                                                                 28.Klaudia  Filipiak                                                                                                  29.Filip   Ryż                                                                                                            30. Mateusz  Królik

 

Kozubiec                                                                                                                31.opiekunka: pani Agnieszka Sztuka                                                                 32.Oliwia  Sztuka                                                                                                    33.Mateusz  Filipiak                                                                                                    34.Marika  Wizła

Nowa Wieś Podgórna:                                                                                            35.opiekunka: pani Dorota Woźniak                                                              36.JakubGuzek                                                                                                              37.SzymonStanisławski                                                                                                  38.Patryk  Woźniak                                                                                                   39.Piotrek Woźniak                                                                                                      40.KamilJędraszak                                                                                                        41.Marysia Olejniczak                                                                                             42.Adam Olejniczak

Skotniki:                                                                                                            43.opiekunka: pani Bożena Ograbisz                                                           44.PatrykSztuka                                                                                                              45.Klaudia Sztuka                                                                                                  46.Paulina Sobczak                                                                                                 47.Tomasz Sobczak                                                                                                    48.Martyna Gartkowska                                                                                       49.AnnaStudniarz                                    50.ŁukaszStudniarz                                                                                                            

Chlebowo                                                                                                                 51.Monika Kaszuba                                                                                                    52.Katarzyna Kaszuba                                                                                              53. Iwona     Kubacka                                                                                             54.Monika   Kruk                                                                                               55.Krzysztof  Kruk

 

 

 

                                                                                                          

 

 

 

UWAGA!!                                                                                                                 Rozpoczęły się letnie wakacje 2009. Dzieci i młodzież z Nowej Wsi Podgórnej w ramach letniego wypoczynku, zabaw i integracji, mają  do dyspozycji  świetlicę, codziennie w  godzinach  od 10.00 do 21.00.

-Świetlica proponuje:                                                                                                                                     (na niepogodę)                                                                                                                                   -zajęcia komputerowe,                                                                                                                                -grę w tenisa stołowego,                                                                                                                             -gry planszowe,                                                                                                                                         -popisy plastyczne,

              (na świeżym powietrzu)                                                                                                                                                                     - grę w piłkę plażową, nożną,                                                                                                                    - budowanie zamków z pisku plażowego,                                                                                                  -jazda na rowerach po krosie motorowym                                                                                               -jazdę na koniu w siodle,                                                                                                                          -rajdy rowerowe-  do Czeszewa 3.07. wyjazd godz.12.30,                                                                      - następny  do Hermanowa przez Dębno 18.07.

                                              serdecznie zapraszamy do świetlicy

                           

 

            UWAGA!!                                                                         

W piątek 17.marca o godz. 16.00 odbędzie się Sesja Rady Miejskiej w Miłosławiu.

 

 

 

                       UWAGA!!                                                                                          

 

MĘSKI WIECZÓR PRZY KOMINKU.                                                                 

W sobotę 21marca 2009r. na godzinę 18.00, Sołtys zaprasza,  wszystkich z Nowej Wsi Podgórnej do świetlicy, na spotkanie w (męskim gronie) przy piwku.                                         

                                                   zapraszam   Sołtys

 

 

 

 

                        UWAGA!

  W ferie zimowe codziennie, już od 16lutego 2009r. w świetlicy, będą prowadzone przez sołtysa, chętnych rodziców a także starszą młodzież zajęcia dla dzieci.          

W programie zajęć przewiduje się:                                                                                                             -10.30 do 13.00 - zajęcia komputerowe,                                                                                                   -14.00 po obiedzie do 15.00-  w miarę pogody, zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, lub w świetlicy,     15.00 do 17.00 - gry i zabawy w świetlicowe.                                                                                            - Piątki - o godz. 15.00 wyjazdy na basen do Wrześni,                                                                               chętni rodzice na wyjazd swoimi samochodami bardzo potrzebni,                            

Wszystkie dzieci, młodzież i rodziców  serdecznie zaprasza                                                                                          sołtys

 

 

 

  NOWA WIEŚ PODGÓRNA

                               Uwaga Walentynki !!!!!!                                                                                                                                                                                                                                                          W  W najbliższą    sobotę 14. lutego 2009r.                                                                        od godzinie 16.00, rozpoczynamy w świetlicy    walentynkową dyskotekę.                 Dla dzieci  od godziny 16.00 do 20.00.                                                                    Dla młodzieży od 20.00 do 24.00.                                                                        Serdecznie wszystkich  chętnych zapraszamy                                                               Rada   Sołecka                                             sołtys

 

 

 

 

 

Po perypetiach z przywozem drewna na ognisko i ułożenia stosu, parę minut po 19-tej zapłonęło przy gromadnej uciesze naszych milusińskich. Pieczeniu kiełbasek, popijaniu piwka, a nawet tańców nie było końca.
              
                                                                           Lech Stanisławski

                                                      Uwaga.

W sobotę 6.09.2008r. na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Wsi na ognisko przy świetlicy.                                                                                         Będzie pieczenie nad ogniskiem wszystkiego co  się da nabić na kijek,                         a do popicia tradycyjnie piwo Fortuna.

 

 

 

22.08.2008r. powróciliśmy z wycieczki do Powidza po godz. 14-tej.                                                       Oprócz  lotniska, wieży kontrolnej lotów, samolotu SU-20 i naprawianego w olbrzymim hangarze SU-22, zawieźliśmy dzieci  na jezioro w Powidzu, pomoczyły nogi w kryształowo czystej wodzie jeziora,               zjadły frytki i pyszne lody.                                                                                                             Wszystkie  przyjemności jednak zakłócił znów nie sprawny autokar.                                                      Tym razem drzwi wejściowe kierowcy nie można było zamknąć, kierowca jedną ręką przez całą drogę trzymał drzwi a drugą kierownicę.   Szczęście że nic się nie stało.

 

7.08.2008r. z wycieczki do aquaparku w Swarzędzu wróciliśmy popołudniu, dzieci z uśmiechniętymi buziami po przeżyciach w wodnym świecie, jednak  znów bardzo zmęczone panującą w autokarze duchotą. Apelujemy do naszej policji o poważne traktowanie próśb, o dokładne sprawdzenie sprawności autokaru przed wyjazdem.

 

17.07.2008r. wróciliśmy z wycieczki późnym popołudniem pełni wrażeń zwiedzonych miejsc i zmęczeni duchotą w autokarze. Okazało się, że jak zaświeciło słońce, w autokarze klimatyzacja a nawet wentylacja przestała działać poprawnie, co doprowadziło do zasłabnięcia jednej z pasażerek.

 

 

Wykaz dzieci zgłoszonych przez Sołectwa na

wycieczki w okresie wakacji letnich 2008r.

 

                                  

  Wyjazd na wycieczkę do Powidza odbędzie się                             w piątek 22. sierpnia 2008r. autokarem  z rynku w Miłosławiu o godz. 8.45    

  Uwaga  wycieczka do Powidza jest całkowicie bezpłatna.                                                              Dzieci zabierają z sobą  coś do jedzenia i  nie gazowane picie. 

 

                                       Biechowo -   

                      Wycieczka na Lednicę                                                                                          Adrian     Łuczak                                                                                                                               Michał    Miernik                                                                                                                             Robert    Kryszczunas  

                      Wycieczka  do aquaparku                                                                  Jesika      Stachowska                                                                                              Agata      Michałowska                                                                                               Marieta   Waszak

                         

 

                             BIAŁE  PIĄTKOWO

                    Wycieczka na Lednicę                                                                           Marcin    Surdyk                                                                                                                                 Bartosz   Walczak                                                                                                                          Szymon   Stefaniak

                    Wycieczka  do aquparku                                                                            Marta     Melewska                                                                                                   Julia        Mencel                                                                                                     Sandra     Goździk                                                                                                 Magdalena Goździk                                                                                               Karolina     Durczak     

          Wycieczka do Powidza                                                                                     Robert   Mencel                                                                                                           Maciej   Szymorek                                                                                             Patryk   Trała                                                                               

 

                          BUGAJ

                         Wycieczka  na Lednicę

Ania  Dostatnia                                                                                                                                        ---      Dostatnia                                                                                                                                        ---      Dostatnia                                                                                                                                         ---      Kruk

                     Wycieczka  do  aquaparku                                                          Andrzelika    Janiszewska                                                                                     Beata           Wizła

                      Wycieczka  do Powidza                                                                     Romuald     Barszcz                                                                                                Natalia        Cieślińska                                                                                             Ewa           Cieślińska                                                                                          Gabriela      Przybylska                                                                                          Jakub          Przybylski                                                                                       Zenobia       Wiśniewska                                                                                       Marcin        Wiśniewski                                                                           

 

                       CHLEBOWO

                    Wycieczka na Lednicę

Klaudia   Kubś                                                                                                                                 Krzysztof  Kruk                                                                                                                                 Marika     Kruk                                                                                                                              Krystian   Krakowski

                       Wycieczka  do Powidza                                                                  Krystian     Krakowski                                                                                             Krzysztof   Kruk                                                                                           Arkadiusz   Andrzejewski                                                                                     Jakub         Andrzejewski

 

                     Czeszewo

                        Wycieczka na Lednicę

Ewelina   Szczepaniak                                                                                                                      Kinga      Szczepaniak                                                                                                                         Kamila    Radziejewska                                                                                                                    Kamila    Prusak                                                                                                                               Patrycja   Szczepaniak

                    Wycieczka do Aquaparku                                                                  Anita     Tyran                                                                                                          Lucyna  Woźniak                                                                                                   Joanna   Zielińska

  

 

                                   Gorzyce

 

 

                            Kębłowo

                   Wycieczka na Lednicę

Weronika   Napierała                                                                                                                     Karolina     Napierała                                                                                                                    Klaudia       Filipiak

                       Wycieczka do aquaparku                                                                     Ania         Filipiak                                                                                                       Klaudia     Filipiak                                                                                                  Karolina    Napierała                                                                                            Weronika  Napierała                                                                                           Ania         Wędrowicz

                    Wycieczka   do Powidza                                                               Mateusz   Stasiak                                                                                                        Szymon    Walkowiak                                                                                                Jakub        Cieśliński

 

                                Kozubiec

                        Wycieczka  do Aquaparku                                                              Agnieszka  Sztuka                                                                                                        Oliwia        Sztuka                                                                                                     Martyna     Filipiak                                                                                              Marika       Wizła

 

 

                                Książno        

                        Wycieczka  na Lednicę                                                                        Agnieszka    Bul                                                                                                                             Dawid          Dziekan                                                                                                                       Krystian     Adamczyk                                                                                                                   A.                Adamczyk                                                                                                                    Ania            Labiak                                                                                                                       Agnieszka   Grygier

              Wycieczka do  Aquaparku

Agnieszka   Grygier                                                                                                                     Kasia           Zielińska                                                                                                                           Ryszard       Dziekan                                                                                                                               A.                 Dziekan

                   Wycieczka do Powidza                                                                     Łukasz         Gorzelny                                                                                                                      Mateusz      Gorzelny                                                                                                                        Agnieszka   Grygier                                                                                                                          Irena           Grygier

   

                                     Lipie

 

 

                           MIKUSZEWO

                  Wycieczka na Lednicę                                                                            Wiktoria  Graczyk                                                                                                                       Emilia      Przybylska                                                                                                                         Anna        Marciniak                                                                                                                       Faustyna  Nowicka

                 Wycieczka do Aquaparku                                                                         Kuba       Pańczak                                                                                                                        Dawid      Pańczak                                                                                                                         Adam       Pańczak

                 Wycieczka do Powidza                                                                             Piotr       Marciniak                                                                                                                               Dawid    Sikora                                                                                                                                Jakub    Graczyk                                                                                                                                      Adam     Sroka

 

 

       NOWA WIEŚ PODGÓRNA  

               Wycieczka  na Lednicę                                                                                 Artur        Broniarek                                                                                                   Wiktoria   Broniarek                                                                                              Kamil       Jędraszak                                                                                               Patryk      Woźniak                                                                                              Szymon    Stanisławski

            Wycieczka  do aquaparku                                                                         Kamil       Jędraszak                                                                                             Adam       Guzek                                                                                                      Kuba        Guzek                                                                                                     Patryk      Woźniak                                                                                               Szymon    Stanisławski

               Wycieczka do Powidza                                                                               Piotr        Woźniak                                                                                                Patryk     Woźniak                                                                                                   Kamil      Jędraszak                                                                                            Szymon   Stanisławski

 

 

                      ORZECHOWO                                

 

                                                                 

                                PAŁCZYN

              Wycieczka  na Lednicę                                                                             Bartosz       Jandy                                                                                                                         Joanna        Jandy                                                                                                                           Agnieszka   Preiss                                                                                                                           Natalia        Banaszak                                                                                                                      Marika        Grzegorczyk                                                                                                               Wiktor         Banaszak                                                                                                                    Patryk         Woźniak                                                                                                                     Szymon        Nowaczyk                                                                                                                 Paweł           Nowaczyk                                                                                                                  Michał         Stachowiak                                                                                                       Agnieszka    Stępa   

           Wycieczka do aquaparku                                                                          Monika      Grzegorczyk                                                                                            Agnieszka  Trejs                                                                                                     Piotr          Mańczak                                                                                          Bartek       Jandy                                                                                                Rafał         Rzepczyński                                                                                       Monika     Tomczak                                                                                                Ewa          Tomczak                                                                                                 Sandra       Piosik                                                                                                

           Wycieczka  do Powidza                                                                                 Wiktor   Banaszak                                                                                                        Waldek   Jandy                                                                                                       Michał    Stachowiak                                                                                                   Piotrek    Mańczak                                                                                                   Patryk     Woźniak                                                                                                     Paweł      Nowak                                                                                                   Szymon   Nowaczyk

 

RUDKI

             Wycieczka do aquaparku

Rafał       Pietryga                                                                                                    Kamil      Surdyk                                                                                                      Daniel     Surdyk

 

                             Skotniki                                       

          Wycieczka na Lednicę                                                                                    Martyna   Gratkowska                                                                                                                          Anna         Studniak                                                                                                       Patryk      Styka         

              Wycieczka  do aquaparku                                                                                             Dawid        Białoszyński                                                                                                                         Venesa       Kłępecka                                                                                                                               Piotr          Bimek                                                                                                                                 Jakub        Sztuka                                                                                                                                Klaudia     Sztuka                                                                                                                                  Patryk       Sztuka                                                                                                                               Martyna   Gratkowska

           Wycieczka do Powidza                                                                                        Tomasz      Sobczak                                                                                                                              Michał       Nowak                                                                                                                                Eryk          Kępecki                                                                                                                                 Vanesa      Kępecka                                                                                                                              Klaudia     Sztuka                                                                                                                                    Jakub        Sztuka                                                                                                                                Joanna      Wróblewska                                                                                                                  Paulina      Sobczak                                                                                                                

                  

W czasie trwania letnich wakacji, dla dzieci i młodzieży z całej Gminy Miłosław organizujemy trzy bezpłatne wycieczki  -                                                                                

1).  16.07.2008r. (środa) -wycieczka na Lednicę               

2).  7. 08.2008r.   (czwartek) -wycieczka do aquaparku  ,

3).  22.08.2008r.(piątek)- wycieczka na lotnisko  do Powidza

 

organizator i kierownik wycieczek: Lech Stanisławski - kontakt: telef:  061 4378196 ,                                                                                                 kom.504494550

 

 

 

W piątek, 27. czerwca 2008r. o godz. 11.00 z pod świetlicy w Nowej Wsi Podgórnej wyruszamy                                                                                                                                             na rajd rowerowy do Kołaczkowa                                                                                          zwiedzić pałac Reymonta                                                                                        wszystkie dzieci, młodzież i rodziców zaprasza                                                                                   Rada Sołecka i Sołtys                   organizator sołtys Lech Stanisławski telef: 504494550

 

 

Dziś    20.06.2008r. o godz. 14.00   jedziemy  na  basen do Wrześni.                                                     BUS będzie oczekiwał na wszystkich chętnych na przystanku w Nowej Wsi Podgórnej.

 

 

W każdy  piątek  do  godz.19-tej dzieci  i  młodzież  z  Nowej  Wsi  Podgórnej  mają  do dyspozycji   salę  gimnastyczną w Szkole podstawowej w Czeszewie.                                                               Tak zostało uzgodnione z panią dyrektor Szkoły.

 

 

Wróciliśmy  z   Powidza zmęczeni  przestrzenią  i  szczęśliwi  wspaniałymi  przeżyciami, dzięki  za tyle  emocji  i  niezapomnianych  wrażeń.                                                                                                         Samolot SU-22, ściana wody w wykonaniu straży pożarnej , antyteroryści , szalone jazdy z nimi na sygnale i jeszcze wiele, wiele innych atrakcji wyzwoliło w naszych milusińskich niepowtarzalne emocje,                 BRAWO.

30. maja 2008r. w piątek na lotnisku w Powidzu, wojsko organizuje z okazji dnia dziecka ogólnodostępny festyn dla dzieci i młodzieży.                                                                                   W programie festynu żołnierze przygotowali pokaz sprzętu wojskowego, liczne konkursy i atrakcje.          

 

Nasze dzieci zostały zaproszone na ten festyn przez oficera wychowawczego bazy wojskowej w Powidzu  mjr. Kętnego,  więc jedziemy na wycieczkę do Powidza właśnie 30 maja.

                              Wyjazd  spod Szkoły w Czeszewie o godz. 9.30.

                   

                              Lista osób jadących na wycieczkę do Powidza  30 maja 2008r.

20. osób- cała I-sza klasa Szkoły Podstawowej w Czeszewie,                                                                21. - wychowawczyni klasy-pani Szymańska                                                                                             22. -   synek                       pani  Szymańskiej                                                                                            23. -                    druga  pani do opieki  I-szej klasy        

      

             Grupa dzieci i młodzieży z Nowej Wsi Podgórnej:

24. - opiekunka       Katarzyna  Olejniczak                                                                                             25. -   grupy                  Ania      Banaszak                                                                                                  26. -                            Wiktoria  Broniarczyk                                                                                         27. -                             Marysia  Olejniczak                                                                                             28. -                                Adam  Olejniczak                                                                                               29. -                               Natalia  Talarczyk

30.-   opiekunka              Renata Walczak                                                                                                 31                                    Marta   Guzek                                                                                        32                               Guzek                                                                                                                      33. -                               Natalia   Jędraszak                                                                                            34 -                                  Kamil   Jędraszak                                                                                           35.-                                 Dorota   Walczak

 

36.- opiekunka                Emilia  Kmieć                                                                                                 37.- grupy                      Marcin  Jankowiak                                                                                           38.-                                   Rafał  Jankowiak                                                                                          39.-                               Bartosz  Młodzikowski                                                                                      40.-                                Dawid  Młodzikowski                                                                                        41.-                              Sławosz  Talarczyk -

42.- opiekun                    Lech    Stanisławski                                                                                          43.-                         grupy Artur  Broniarek                                                                                             44.-                             Krystian   Jędraszak                                                                                              45.-                            Wojciech  Glapa                                                                                                    46.-                            Grzegorz   Dzierla                                                                                               47.-                             Grzegorz   Musielak                                                                                           48.-                             Szymon     Musielak                                                                                            49.-                               Mateusz   Węgrzynek

 

organizator  wycieczki   Sołtys Nowej Wsi Podgórnej Lech Stanisławski

 

Wszystkie dzieci szykujące się na wycieczkę na lotnisko do Powidza dziękują uśmiechniętymi buźkami  panu Burmistrzowi za opłacenie kosztów autokaru.

 

Na dzień dziecka , chciałbym  zorganizować naszym  milusińskim  z pierwszej  klasy Szkoły Podstawowej  w Czeszewie  i  wszystkim  chętnym dzieciom  z  Nowej Wsi Podgórnej wycieczkę na lotnisko do Powidza.                                                            Dokonałem już w tej sprawie uzgodnień  z  d-cą  Bazy,  zapowiedział  wszelką  możliwą pomoc ze strony wojska.                                                                                             Nie wszystkie jednak dzieci stać na opłacenie kosztów autokaru, te z uboższych rodzin pozostaną w Szkole , nie zobaczą lotniska  ani  samolotów.                                            Bardzo proszę może znajdzie się ktoś kto zapłaci 300zł za autokar na tak szczytny cel.                     

                                  Lech Stanisławski SOŁTYS  Nowa Wieś Podgórna telef:504494550

 

 

                            

W dniu 25.03.2008r. we wtorek po świętach , zapraszam dzieci  i  młodzież                                               z Nowej Wsi Podgórnej , Chlebowa , Szczodrzejewa ,  Czeszewa  i  Mikuszewa ,                                   na wspólny wyjazd autokarem   na  basen do Wrześni .                                                                            Wyjazd  autokaru  z  Nowej  Wsi  Podgórnej   godz. 14.00 ,                                                                      z Chlebowa  14.10 , z  Szczodrzejewa  14.15 , z  Czeszewa  14.25  i  z  Mikuszewa  14.30 .          Powrót  około  godz.  17.00  w  Mikuszewie.                                                                                    Zapraszam  również  kilkoro   rodziców  do  pomocy  opiekuńczej  na  basenie .                                  Wyjazd  organizuje  Sołtys  z  Nowej  Wsi  Podgórnej  Lech  Stanisławski kontakt: telef. 504494550.

 

 

W dniu 31.012007r. w czwartek  organizowany jest wyjazd dzieci i młodzieży z Nowej Wsi Podgórnej na basen do Wrześni ,  odjazd autobusu z przystanku autobusowego o godz. 14.00. Serdecznie wszystkich chętnych zapraszamy .

 

 

W  dniu 30 .01.2007r. o godz. 15.00 w domu kultury w Miłosławiu odbył się spektakl Krakowskiego teatrzyku dla dzieci pt. Żółw i zając. Dzieci bawiły się znakomicie.

 

 

W dniach 28 od godz.16.00 do 17.30 ,30 stycznia oraz 1,4,6 i 8 lutego od godz. 14.00 do 15.30 w ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z Nowej Wsi Podgórnej jest zarezerwowana sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Czeszewie .

 

 

21.0.82007r. we wtorek o godz. 6.50 wyjechały dzieci z Nowej Wsi Podgórnej na wycieczkę autokarową do Rogowa do krainy dinozaurów

 

 

We wtorek 14sierpnia zapraszamy dzieci i młodzież Nowej Wsi Podgórnej na rajd rowerowy śladami zwierząt ,lasu i natury ,finałem rajdu będzie poczęstunek z grilla dla poprawienia kondycji uczestników. Wszystkich miłośników lasów ,natury ,świeżego nadwarciańskiego powietrza zapraszamy Rada Sołecka / Sołtys

 

W dniu18.07.2007r. w środę zapraszamy dzieci i młodzież z Nowej Wsi Podgórnej na rajd rowerowy do Śmiełowa .Zbiórka na Ampcie o godz. 10.00. organizator: Rada Sołecka i Sołtys